Herbicyd na żyto jako dobry sposób ochrony

0
865

Jak wiadomo w środowisku rolniczym, żyto jest jednym z najbardziej odpornych zbóż. Potrafi zwalczać zarówno chwasty, jak i owady.

Warto jednak wspomóc swoje rośliny uprawne w tej trudnej potyczce. Polecamy stosować herbicydy, czyli selektywne lub nieselektywne pestycydy przeznaczone dla profesjonalnych rolników. Dzięki nim żaden chwast nie zakłóci rozwoju żyta. Nieselektywne herbicydy należy przede wszystkim stosować przed założeniem uprawy, ponieważ zabijają one wszystkie rośliny. Ich użycie pozwala przygotować pole do uprawy poprzez usunięcie nadmiarowych, uciążliwych chwastów. Selektywne herbicydy można stosować bezpiecznie przy gotowej uprawie żyta. Warto jednak pamiętać, że nie wolno przesadzać z użyciem tego środka – przekroczenie dopuszczalnej dawki może spowodować tak zwane oparzenie herbicydowe. W przypadku dostosowania się do instrukcji obsługi uprawy będą bezpieczne i zdrowe.

Jaki herbicyd na żyto wybrać?

W gruncie rzeczy profesjonalny rolnil będzie korzystał głównie z herbicydu selektywnego. Z naszej strony rekomendujemy szczególnie nowoczesny środek Galaxo 150 WG, który zawiera aż trzy progresywne substancje aktywne: jodasulfron metylosodowy, florasulam i tribenuron metylowy. Jego stosowanie zapewnia efektywny wzrost żyta. Prawdopodobnie nie ma na rynku lepszego herbicydu, który gwarantuje całkowite odchwaszczenie pola uprawnego. Działa bardzo szybko: już po dwóch tygodniach może nastąpić zamieranie niechcianych roślin. Należy jednak w ramach uczciwości wspomnieć, że najlepiej działa na młode chwasty. Jego skuteczność zależy też od warunków pogodowych. Jeśli przyjdą częste deszcze, może się ona częściowo obniżyć (choć nie całkowicie!).

Jeśli zainteresowali się Państwo środkiem Galaxo 150 WG, warto zajrzeć na naszą stronę internetową. Ten herbicyd na żyto został tam szczegółowo opisany, wymieniamy też wszystkie środki ostrożności. Gorąco polecamy.

______________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.