Idealne komody do przedpokoju

0
957

Przedpokój to bardzo ważne pomieszczenie w każdym gospodarstwie domowym. Z jednej strony jest to ostatnie miejsce, które widzimy przed wyjściem oraz pierwsze, które zobaczą nasi goście, gdy nas odwiedzą. Kluczem do odpowiedniej aranżacji przedpokoju jest skrojone na miarę dobranie funkcjonalnych mebli oraz atrybutów, w tym między innymi szafki na buty, wieszaka i lustra. Oczywiście w przedpokoju nie powinno zabraknąć również komody. Jaką wybrać do naszego przedpokoju, by idealnie się w niego wkomponowała?

Jednym z czynników, które decydują o wyborze odpowiedniej komody będzie bez wątpienia przestrzeń, którą dysponujemy. Przedpokoje to z reguły ograniczone powierzchniowo pomieszczenia, często w podłużnym kształcie i otwarte na resztę domu. W związku z tym warto zwrócić uwagę na komody, których szerokość będzie optymalna i pozwoli na swobodne poruszanie się po przedpokoju. Oczywiście warto postawić na maksymalnie funkcjonalną komodę, dzięki czemu spełni ona kilka kluczowych dla siebie funkcji, w tym będzie podręcznym schowkiem na niezbędne przedmioty, akcesoria do pielęgnacji obuwia, paski lub też buty. Na blacie komody z powodzeniem można zostawić klucze i inne rzeczy, które niezbędne są przy każdym opuszczeniu domostwa.

Na jaki wariant postawić?

Bardzo wiele zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb domowników. Z powodzeniem można postawić na niskie i otwarte komody, które ułatwią dostęp do przedmiotów ulokowanych na półkach. Niskie i długie komody wizualnie wydłużą pomieszczenie i jednocześnie nim nie zawładną, ze względu na ich niewielkie rozmiary. Alternatywą może być zabudowana komoda, w której znajdą się zamknięte półki i szuflady na prowadnicach, dzięki czemu nie będą zajmowały wiele miejsce. Wciąż należy pamiętać o tym, że im węższy przedpokój tym bardziej trzeba się natrudzić, by go zaaranżować i pozostawić przestronnym.

Po wybraniu odpowiednich rozmiarów, możemy skupić się na stylu. W nowoczesnych mieszkaniach i domach można postawić na minimalistyczne rozwiązania skandynawskie lub bardziej futurystyczne, które będą cechować się unikalnym designem. W opozycji do tego pozostają klasyczne i stylizowane meble, często postrzane, które doskonale wyglądają w drewnianych domach i stylizowanych mieszkaniach. Ostateczny wybór zawsze należy do domowników, ale pamiętajmy, by przedpokój przede wszystkim urządzić z zachowaniem rozsądku i umiaru.

______________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.