Inwestycje o wysokim, umiarkowanym i niskim ryzyku

0
1856

Dla tych, którzy chcą inwestować, powinieneś wiedzieć, że wiele inwestycji można zaklasyfikować jako wysokie ryzyko, umiarkowane ryzyko i niskie ryzyko. Inwestowanie nie jest trudne, ale zawsze powinieneś w to dużo przemyśleć i zaplanować. Niezwykle ważne jest również, aby dowiedzieć się o wielu różnych dostępnych inwestycjach, abyś mógł znaleźć te, które najlepiej pasują do Twojej konkretnej sytuacji i stylu życia. Oto kilka wskazówek dotyczących trzech kategorii inwestowania.

Inwestycje niskiego ryzyka
Chociaż inwestycje o niskim ryzyku są zwykle bardzo niskie i rzadko są wyjątkowo efektowne lub nagłośnione, oferują konserwatywnym inwestorom sposób na zaoszczędzenie pieniędzy w perspektywie krótko- lub długoterminowej bez ryzyka związanego z innymi formami inwestowania. Inwestycje o niskim ryzyku zwykle przynoszą najniższe dochody, ale są znacznie mniej zmienne niż wiele innych rodzajów inwestycji. Inwestycje o niskim ryzyku obejmują fundusze rynku pieniężnego, certyfikat depozytów i niektóre rodzaje obligacji. Inwestycje o niskim ryzyku są idealne dla tych, którzy chcą mieć pewność, że pieniądze pozostaną bezpieczne. Inwestycje o niskim ryzyku nie zapewniają wysokich zwrotów, ale zapewniają stabilność i bezpieczeństwo tym, którzy nie mogą sobie pozwolić na stratę pieniędzy lub chcieliby po prostu uniknąć jak największego ryzyka. Oczekuj, że inwestycje o niskim ryzyku będą spłacać zyski od 1% do 5% rocznie.

Inwestycje o umiarkowanym ryzyku
Inwestycje o umiarkowanym ryzyku są idealne dla tych, którzy są zainteresowani inwestowaniem w perspektywie długoterminowej i chcieliby uzyskać umiarkowane zyski. Inwestycje o umiarkowanym ryzyku to zwykle pewne rodzaje akcji, obligacji i funduszy inwestycyjnych, które dobrze opłacają się w długim okresie. Podczas gdy ogólnie bardziej ryzykowne niż oszczędzanie pieniędzy w banku, dla tych, którzy chcą inwestować w dłuższej perspektywie, historycznie rzecz biorąc, całkiem nieźle zarobisz. Inwestycje o umiarkowanym ryzyku zwykle wykorzystują siłę składanych odsetek i czasu do stworzenia jaja gniazdowego od 10 do 40 lat przy regularnych oszczędnościach. Na przykład oszczędność 1 000 rocznie przy stopie procentowej 10% przez 30 lat może zwrócić blisko 200 000. Inwestycje o umiarkowanym ryzyku zwykle zwracają stopy zwrotu od 5% do 12%.

Inwestycje wysokiego ryzyka
Inwestycje o wysokim ryzyku to te inwestycje, które, jeśli masz szczęście, mogą przynieść ogromne zyski, jednak pogorszenie koniunktury polega na tym, że mogą one być wyjątkowo niestabilne, aw wielu przypadkach zamiast wzbogacić się o inwestycję, tracisz część lub całość. Inwestycje o wysokim ryzyku obejmują akcje grosza, akcje międzynarodowe, niektóre rodzaje transakcji na rynku Forex itp. Niebo jest limitem zwrotu, ale wiele inwestycji wysokiego ryzyka – jeśli zostanie uznany za zwycięzcę, powinien zwrócić stopy zwrotu w wysokości od 10% do 30% ++.

______________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.